Kontakt

                    Chocieszów 30

             57- 320 Polanica Zdrój

 

                  tel.: 74 868 25 49 

                 kom.: 605 765 545

           e-mail.: muziewicz@op.pl

 • Dodaj link:
 • digg.com
 • delicious.com
 • wykop-pl
 • facebook.com

Witraże świeckie

 • Witraże roślinne i krajobrazowe

  Motywy roślinne, kwiatowe a także przedstawienia krajobrazu na witrażach mają długą historię i nadal cieszą się dużym powodzeniem.

  Przełomem w rozwoju tej tematyki  był okres secesji i dokonania Ludwika Comforta Tiffany'ego, który opracował bardziej finezyjną metodę łączenia szklanych elementów i rozpoczął produkcję szkła opalizującego. Tymczasem natura podsuwa coraz to nowe rozwiązania kompozycyjne i fantazyjne formy.

 • Witraże abstrakcyjne i geometryczne

  Kompozycje abstrakcyjne mają charakter uniwersalny i dają możliwość stosowania szerokiej gamy środków artystycznego wyrazu.

  W przestrzeniach publicznych dominuje wzornictwo modernistyczne, nieco minimalistyczne o podziałach geometrycznych. Ten rodzaj przeszkleń witrażowych jest także często stosowany w nowocześnie aranżowanych domach mieszkalnych.

 • Witraże ze szkieł bezbarwnych

  Do witraży ze szkieł bezbarwnych stosuję szkło o różnych fakturach, co przekłada się na powstawanie na ich powierzchni blików, załamań światła i jego rozpraszania z różną intensywnością.

  Są do dyspozycji także liczne wzory szkieł fazowanych, kaboszony i gomółki. Łącznie daje to duże możliwości wykonania subtelnych kompozycji, które nie ograniczają dopływu światła dziennego, a jednocześnie oddzielają optycznie wnętrze od świata zewnętrznego.

   

 • Witraże herbowe i medaliony

  Z końcem XV wieku zaczęły się pojawiać witraże o świeckim charakterze przedstawień.

  Najczęściej były to okna herbowe lub przybierały formę malarstwa gabinetowego. Wraz z rozwojem technik witrażowych w coraz większym stopniu stosowano emalie szkliwne, które nie tylko zastępowały ołowiane szprosy, ale także pozwalały na malowanie scen zbliżonych do malarstwa sztalugowego.

 • Witraże nowoczesne

  W obecnych czasach inwencja twórcza jest niemal nieograniczona. Technologia obróbki szkła bardzo się rozwinęła i daje ogromne możliwości wykonawcze.

  Największe zmiany dostrzegam w poczuciu estetyki współczesnego społeczeństwa. Należy podkreślić, że większość inwestorów oczekuje wzornictwa, które z psychologicznego punktu widzenia buduje przyjazny nastrój i spełnia oczekiwania mieszkańców. Zazwyczaj są to ciepłe barwy i miękkie linie kompozycji, a tematyka jest dobierana według preferencji inwestora.

 • Lampy Tiffany

  Technika Tiffany doskonale nadaje się do wykonywania wszelkich form przestrzennych takich jak np. lampy.

  Dzięki niej możemy uzyskać wąskie i sztywne połączenia, które pozwalają na stosowanie bardzo małych elementów szklanych w bardzo zróżnicowanym wzornictwie. Od secesyjnych motywów roślinnych, przez wzory geometryczne, aż po abstrakcje. Obecnie bardzo rzadko maluje się szkła emaliami szkliwnymi i wypala w piecu, aby je później zastosować w lampie.

Facebook